راهنمای تاسیس شرکت در ایران به صورت گام به گام

نحوه راه‌اندازی شرکت در ایران به صورت گام به گام
آغاز
تاسیس یک شرکت در ایران یکی از اصلی‌ترین اقدامات برای شروع تجارت است. در این راهنما، به شما آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید شرکت خود را راه‌اندازی کنید.
انواع مختلف شرکت‌های تجاری در ایراندر کشور ایران، اقسام گوناگون شرکت‌های بازرگانی وجود دارد که هر نوع مشخصات و شرایط خاص خود را دارند. در این راهنما، به معرفی مهمترین اقسام شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی گسترده
یکی از گونه‌های شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران، شرکت سهامی گسترده است. در این مدل شرکت، اعتبار به قسمت‌های بخش‌بندی می‌شود و سهامداران می‌توانند سهم را خریداری کنند و در سود و ضرر بیزینس مشارکت داشته باشند.

شرکت سهامی محدود
نوع دیگری از شرکت‌های کسب و کار، شرکت سهامی کوچک است. در این نوع کسب و کار، سرمایه به قسمت‌های بخش‌بندی می‌شود، اما تعداد شرکا مشخص است و سهام‌ها قابل انتقال در بازار مالی نمی‌باشند.

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت مسئولیت محدود، مدل دیگری از شرکت‌های کسب و کار در ایران است. در این نوع شرکت، تعهد اعضا به اندازه بودجه سرمایه‌گذاری شده در کسب و کار محدود می‌شود و اعضا در صورت قروض شرکت، فقط به میزان اعتبار وارد شده به شرکت متعهد خواهند بود.

شرکت تضامنی
شرکت تضامنی یکی از گونه‌های شرکت‌های کسب و کار می‌باشد که در این نوع، مسئولیت‌ها اعضا به اندازه همه قروض بیزینس است. در این نوع شرکت، هر یک از شرکا مسئولیت نامحدود در قبال دیون کسب و کار دارند.

شرکت نسبی
شرکت با مسئولیت نسبی مدل دیگری از شرکت‌های کسب و کار است که در آن، تعهد اعضا به میزان سهم الشرکه‌ها آنها در بیزینس در نسبت به کل دیون بیزینس محدود می‌شود.

شرکت همیاری
شرکت همیاری یکی از انواع شرکت‌های بازرگانی می‌باشد که با هدف برآورده کردن نیازهای شرکا و بهبود وضعیت مالی شرکا تاسیس می‌شود. در این نوع کسب و کار، سود به اندازه مشارکت سهامداران تقسیم می‌شود.

خاتمه
در این مقاله، به انواع مختلف شرکت‌های کسب و کار در ایران شناخت پیدا کردیم. هر یک از این شرکت‌ها مشخصات و شرایط ویژه خود را دارند که بسته به نیازها و اهداف می‌توانید شرکت مناسب خود را انتخاب کنید.


گام اول: انتخاب نام شرکت
اولین مرحله در فرآیند راه‌اندازی شرکت، انتخاب عنوان مناسب برای بیزینس است. عنوان شرکت باید منحصر به فرد باشد و با شرکت‌های دیگر متمایز باشد.

گام دوم: تدوین اساسنامه
در این گام، باید اساسنامه کسب و کار خود را تنظیم کنید. این سند شامل جزئیات سهامداران، نوع بیزینس، میزان سرمایه و سایر موارد است.

سومین گام: ثبت در سامانه ثبت شرکت‌ها
بعد از تنظیم اساسنامه، باید جزئیات شرکت را در سامانه ثبت شرکت‌ها به ثبت برسانید. برای این منظور، باید به وبسایت رسمی سازمان ثبت مراجعه کنید.

چهارمین گام: اخذ مجوزهای ضروری
بسته به نوع فعالیت کسب و کار، ممکن است نیاز به اخذ مجوزهای گوناگون از سازمان‌های مختلف داشته باشید. این مجوزها شامل گواهی بهداشت، مجوزهای زیست محیطی و مجوزهای فنی می‌شود.

پنجمین گام: باز کردن حساب بانکی
آخرین مرحله، باز کردن حساب بانکی به نام بیزینس است. این حساب برای تراکنش‌های مالی و کنترل مالی شرکت لازم.

خاتمه
راه‌اندازی شرکت در کشور ایران با رعایت گام‌های ذکر شده قابل انجام است. آرزو می‌کنیم این مطلب برای شما خوانندگان مفید باشد و بتوانید شرکت خود را به راحتی ثبت کنید.

منبع : شرکت

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *